Albície hedvábná neboli He Huan Hua (lat. Albizia julibrissin) je poměrně nová bylina, na níž se západní svět zaměřil. Bylinka pochází z Asie, kde je hojně užívána. Do Evropy byla poprvé přivezena šlechticem Filippem degli Albizzim, po kterém nese své jméno.
Eleuterokok ostnitý pochází z východní Asie (Dálný východ) a z povodí řek Ussuri a Amuru. Jeho domovem je např. Přímořský a Chabarovský kraj, Sachalin a Amurská oblast Ruska, dále Korea, Japonsko a Čína. Eleuterokok je známý adaptogen. Zvyšuje obranyschopnost organismu proti zátěži.
Pure Peru je směs, která je smíchaná dle receptury peruánských léčitelů ze čtyř bylin: manayupa, canchalagua, chanca piedra a cola de caballo. Tyto byliny jsou součástí tradiční peruánské medicíny a smísením ve správném poměru vzniká vysoce účinný očistný prostředek.
Brusinka je stále zelený vzpřímený keříček, jehož plody a listy sbíráme od srpna do září. Při sušení nesmí teplota přesáhnout 40 °C kvůli možné degradaci účinných látek. Nálev z brusinky se užívá k tlumení premenstruačních a menstruačních obtíží. Je to antioxidant podporující odolnost a přirozenou obranyschopnost organismu.
Achiote - Bixa orellana Achiote (lat. Bixa orellana) je strom dosahující výšky 5–10 metrů. Jeden malý strom achiote dokáže vyprodukovat až 270 kg plodů. Tyto plody achiote jsou nejedlé, srdcového tvaru, uvnitř skrývající množství semen. Každé semeno je po...
Artyčok zeleninový neboli Cynara scolymus je trvalka dorůstající výšky až 1,5 m. Patří do čeledi hvězdnicovitých, pochází ze Středomoří a v ČR je známý od 16. století. Známé jsou květy artyčoku, které jsou růžové, ale v gastronomii se využívají ještě nedozralé jako zelenina ve stavu pupenů - buď čerstvé syrové nebo vařené.
Ašvaganda je základní podporující tonikum indické ájurvédy, používající se „při slabostech těla i mysli”. Podle tisíciletých ájurvédských zkušeností pravidelné užívání withanie omlazuje, upevňuje duševní zdraví a vitalitu člověka.
Aloisie trojlistá neboli aloisie citrónová je vytrvalá bylina dorůstající až 150 cm. Domovinou jí je Jižní Amerika, odkud se v 17. století dostala až do Evropy. Oblíbená je pro své příjemné citrónové aroma, za které vděčí obsaženým rostlinným silicím.
Andělika lékařská (lat. Archangelica officinalis) a její forma andělika čínská byla tradičně ve sporu zájmů. Zatímco v Evropě nebyl andělice dáván velký význam, v Číně byla odjakživa považována za bylinu základní.
Terminalia arjuna neboli vrcholák arjuna je strom dorůstající výšky až 25 m. Kmen je velice bytelný a podélně vytváří široké klenby, ze kterých odrůstají větve směrem dolů, kůra stromu je hladká a šedá. Listy arjuny jsou na líci zelené a hnědé na rubu, kuželovité a podlouhlé.
Chuchuasi je strom, který pochází z deštných pralesů Amazonie, z Peru, Ekvádoru a Kolumbie. Dosahuje výšky až 30 metrů. Kůra stromu chuchuasi je extrémně tvrdá, červenohnědé barvy. Listy chuchuasi jsou velké, oválné, cca 10–30 cm velké a hladké.
Morinda officinalis pochází z Malajsie a Austrálie, ačkoliv největšího rozsahu použití se dočkala v Číně, Indii a v jiných částech Asie. Užívání morindy se zdá být velmi bezpečné. Nápoj vyrobený z kořene morindy má pikantní nasládlou chuť.